• 5. ročník

  florbalový turnaj pre všetkých hráčov bez ohľadu na výkonnosť

 • 27. - 29. 7. 2018

  posledný júlový víkend, od piatku do nedele

 • Dolný Kubín

  zimný štadión, v prípade veľkého počtu mužstiev aj ďalšia hala

 • Počet tímov

  neobmedzený, s prihláškou ale nečakajte do poslednej chvíle

Prize money: aktuálny stav 200,- €

Základná finančná prémia je 200 eur. Do celkového obnosu bude započítaných každých 10 % z uhradeného štartovného. To znamená, že čím viac tímov sa turnaj zúčastní, tým väčšiu výhru si víťazi rozdelia. Finančná prémia bude rozdelená rozdelená medzi prvé tri tímy v pomere 5:2:1.

1. miesto (5 dielov): 125,- €
2. miesto (2 diely): 50,- €
3. miesto (1 diel): 25,- €

Základné informácie

Prihlásenie

Po prihlásení sa na turnaj (cez formulár na tejto stránke, mailom, telefonicky, správou na Facebooku) je potrebné najneskôr do 20. júla 2018 uhradiť štartovné na nižšie uvedený účet. Bez tejto úhrady nebude vaše prihlásenie platné a tím na turnaji nebude môcť hrať. Odhlásiť sa z turnaja je možné do 31. 5. 2018. Po tomto termíne sa uhradené štartovné nevracia!
Bankové spojenie: VÚB
IBAN: SK7002000000003368373351
BIC (SWIFT) kód: SUBASKBX

Štartovné

Výška základného štartovného je odstupňovaná podľa termínu jeho úhrady*.
Štartovné s úhradou do 31. 3. 2018: 90,- € / 81,- €** / 76,50 €***
Štartovné s úhradou do 31. 5. 2018: 100,- € / 90,- €** / 85,- €***
Štartovné s úhradou do 20. 7. 2018: 110,- € / 99,- €** / 93,50 €***
Štartovné pre víťaza Rulers Summer Open 2017: 0,- €


* Termínom úhrady sa rozumie dátum, kedy je čiastka pripísaná na náš účet.
** Cena platí pre účastníkov jedného z turnajov Winter Open 2017 / Easter Open 2018 (zľava 10 %)
*** Cena platí pre účastníkov oboch turnajov Winter Open 2017 aj Easter Open 2018 (zľava 15 %)

Identifikačné náramky

Identifikačný náramok je povinný pre každého hráča, ktorý sa zúčastní zápasu. Cena náramku je 4,- €, zakúpite si ich pri registrácii v úvodný deň turnaja. Náramok okrem štartu v zápasoch oprávňuje svojho majiteľa využiť rôzne zľavy a akcie od partnerov turnaja. Ak v zápase nastúpi hráč bez náramku a súper na túto situáciu upozorní rozhodcu, previnený hráč dostane ČK1 (viď nižšie) a mužstvo previneného hráča bude potrestané hrou v oslabení na 5 minút.

História

2018: ???
2017: 1. Suomi Třinec (CZ) | 2. Pupkáči | 3. OM Drakar
2016: 1. OM Drakar | 2. Black Shadows (PL) | 3. Humpolec
2015: 1. OM Drakar | 2. Humpolec | 3. FBK Partizánske
2014: 1. OM Drakar | 2. DRU FLORZA | 3. Humpolec

Propozície

Hracie plochy

Turnaj sa bude hrať na dvoch ihriskách o rozmeroch 28×14 m na zimnom štadióne. V prípade potreby (kapacita turnaja je neobmedzená) bude otvorené aj tretie ihrisko v druhej hale.

Riziko zranenia

Všetci účastníci štartujú na turnaji na vlastné nebezpečenstvo, odporúčame mať pri sebe preukaz poistenca. Pre prípad drobných zranení bude v hale k dispozícii lekárnička s príslušenstvom.

Pravidlá

Turnaj sa bude hrať podľa pravidiel Medzinárodnej florbalovej federácie IFF. Jeden zápas sa hrá na 2×15 minút (organizátor si vyhradzuje právo na zmenu, ak si to vyžiada čas, priestor a počet prihlásených tímov). Time-out je povolený až v súbojoch vyraďovacej časti. Zápasy budú rozhodovať rozhodcovia s platnou licenciou.

V prípade nerozhodného výsledku nasledujú samostatné nájazdy, a to v skupinových zápasoch systémom tzv. rýchlej smrti, v zápasoch vyraďovacej časti najprv séria troch nájazdov, a až potom rýchla smrť.

V základnej skupine získa tím za výhru v riadnom čase 3 body, za výhru po nájazdoch 2, za prehru po nájazdoch 1 a za prehru v riadnom čase 0 bodov. Ak po odohraní všetkých zápasov základnej skupiny majú tímy na svojom konte rovnaký počet bodov, o konečnom poradí rozhoduje:
1. počet bodov získaných vo vzájomnom zápase
2. celkové skóre
3. celkový počet strelených gólov
4. žreb

Kľúč postupu do vyraďovacej časti organizátor upresní potom, ako bude potvrdená účasť všetkých tímov.

Hráči

Každý tím musí najneskôr do 24. júla 2018 na kontaktný e-mail zaslať súpisku. Účasť majú povolenú muži od 15 rokov a ženy od 17 rokov. V priebehu turnaja je možné súpisku dopĺňať, ale aby hráč mohol nastúpiť na zápas vyraďovacej časti, musí odohrať aspoň jeden zápas základnej skupiny.

Jeden hráč môže nastúpiť len za jedno družstvo. Pri neoprávnenom štarte hráča bude príslušný zápas kontumovaný výsledkom 0:5 v neprospech tímu, v ktorom nepovolený hráč nastúpil.

Organizátor si na základe zlých skúseností vyhradzuje právo na nepovolenie štartu v turnaji konfliktným a problémovým hráčom.

Zápasy

Organizátor si vyhradzuje právo na zmeny v uverejnenom rozpise. O zmene budú informovaní všetci vedúci družstiev, ktorých sa daná zmena týka.

Vzhľadom k obmedzenému počtu šatní v hale budú tieto používané len ako prechodné. Po prezlečení sa pred zápasom je nutné, aby si tím odniesol všetky veci na ihrisko. Počas celého turnaja organizátor neručí za stratu osobných vecí.

Účastníkom odporúčame mať pri sebe aspoň dve sady dresov v kontrastných farbách. V prípade rovnakej farby dresov súperov sa musí družstvo, ktoré je uvedené v zápise ako hosťujúce, preobliecť do druhej sady.

Maximálna čakacia doba je 10 minút. Po jej prekročení nasleduje kontumácia 0:5 v neprospech meškajúceho tímu.

Zápasy sa hrajú systémom 4+1.

Vylúčenie hráča

ČK1 vedie automaticky k vylúčeniu do konca zápasu, ČK2 znamená stop na nasledujúci zápas a ČK3 vedie k vylúčeniu previnilca do konca turnaja. Hráč, ktorý dostane červenú kartu, musí opustiť hraciu plochu a nemôže sa zdržovať pri striedačkách, pri zapisovateľskom stolíku ani v hľadisku (v prípade zimného štadióna musí opustiť plochu vyhradenú hokejovými mantinelmi).

Ocenenia

Prvé štyri tímy získajú diplomy a medaily, prvé tri tímy si rozdelia prize money v pomere 5:2:1. Bude vyhlásený najlepší strelec, najlepší brankár a najproduktívnejší hráč. Ocenenia budú odovzdané bezprostredne po skončení finálového zápasu. Víťazný tím získava právo bezplatne štartovať v nasledujúcom ročníku tohto turnaja.

Prihlásené tímy

č. tím mesto (krajina)
1. Lunatic Zebras Dolný Kubín

Novinky z Facebooku

21/01/18

Ták, ľudkovia, je to tu! Registrácia na všetky turnaje pre rok 2018 (Easter, Summer, Winter) je spustená. Na veľký letný turnaj je zvýhodnené štartovné, netreba váhať. S potenciálnymi partnermi jednáme, budeme Vás informovať. Sledujte nás a prihlasujte sa! www.rulersopen.com ... Zobraziť viacZobraziť menej

03/01/18

Takto Adam Trepáň rozhodol o tom, že bronzové medaily na Rulers Winter Open 2017 získal tím FBC Medvede. ... Zobraziť viacZobraziť menej

Adamove nájazdy Týmito dvoma nájazdami nám Adam Trepáň zabezpečil tretie miesto na štefanskom zimnom rulerse. Škoda, že nemáme záznamy zo všetkých nájazdov, pretože zákroky nášho ...

31/12/17

Na našej webstránke nájdete kompletné výsledky a výber štatistík z Rulers Winter Open 2017. Pri spracúvaní sme zistli malú chybičku: Michalovi Franekovi sme počas turnaja omylom namiesto dvoch gólov započítali dve asistencie. To znamená, že okrem toho, že je Michal najproduktívnejším hráčom turnaja, je aj jeho najlepším strelcom. Michal, diplom máš u nás.

rulersopen.com/aktualny-turnaj/
... Zobraziť viacZobraziť menej

28/12/17

Používateľ Rulers Open Dolný Kubín si zmenil titulnú fotku. ... Zobraziť viacZobraziť menej

26/12/17

Expresné zhodnotenie:
1. Trenovec
2. Hrotiči
3. Medvede
Všetkým zúčastneným z celého srdca ďakujeme za krásny turnaj. Podrobnosti a štatistiky prinesieme čoskoro na našom webe.
P. S.: S tou fazuľou a kapustou ste nám moc nepomohli, najbližší týždeň naša strava veľmi pestrá nebude.
P. S. 2: A vetrať budeme do mája.
... Zobraziť viacZobraziť menej