• 3. ročník

  ligová súťaž pre všetkých florbalistov

 • XI. 2017 - IV. 2018

  rozpis zápasov na FB stránke súťaže

 • Dolný Kubín

  Obchodná akadémia

 • Počet tímov

  7

Základné informácie

Prihlásenie a poplatky

Štartovné vo výške 50,- € je potrebné uhradiť najneskôr v prvý hrací deň organizátorovi. Peniaze zo štartovného budú použité na loptičky, zaplatenie rozhodcov a na odmeny na konci súťaže.

Hracia plocha

Súťaž sa bude hrať na ihrisku o rozmere 24×14 m na Obchodnej akadémii.

Hrací kalendár

Hracím dňom je nedeľa (HD1: 19. 11. 2017, HD2: 10. 12. 2017, HD3: 14. 1. 2018, HD4: 4. 2. 2018, HD5: 25. 2. 2018, HD6: 18. 3. 2018, HD7 (Play off): 15. 4. 2018). V rámci hracieho dňa základnej časti odohrá každý tím dva zápasy. Návrh presného časového rozpisu bude zverejnený na facebookovej stránke súťaže týždeň pred hracím dňom. K návrhu je možné zasielať pripomienky (vždy do stredy), ktoré sa budeme snažiť v najväčšej možnej miere zapracovať. Po zverejnení definitívneho rozpisu už jeho ďalšie zmeny nebudú možné. Prosíme účastníkov o dodržiavanie rozpisu.

Prvý zápas hracieho dňa bude začínať vždy o 12.00. Tímy, ktoré hrajú prvý zápas, stavajú mantinely a preto sa musia dostaviť dostatočne skoro, aby nevznikal časový sklz. Tímy, ktoré hrajú posledný zápas v hracom dni, mantinely upratujú.

História

2017/18 (3.): 1. Pupkáči | 2. The Last of Us | 3. FBK Lokca
2016/17 (2.): 1. Toxicbass | 2. FBK Dolný Kubín | 3. FBK Lokca
2015/16 (1.): 1. FBK Dolný Kubín | 2. OM Drakar | 3. FBC Medvede Team Žilina
2014/15 (0.): 1. FBK Dolný Kubín | 2. Dynamo | 3. FBK Lokca

Propozície

Riziko zranenia

Všetci účastníci štartujú v súťaži na vlastné nebezpečenstvo, odporúčame mať pri sebe preukaz poistenca.

Pravidlá

Liga sa bude hrať podľa pravidiel Medzinárodnej florbalovej federácie IFF. Jeden zápas sa hrá na 2×15 minút. V prípade nerozhodného výsledku (v zápase základnej aj vyraďovacej časti) nasleduje séria troch trestných nájazdov. Ak sa nerozhodne, nasledujú trestné nájazdy systémom tzv. náhlej smrti. Zápasy sa hrajú systémom 4+1, ak tím nebude mať na zápas k dispozícii aspoň štyroch hráčov, zápas bude kontumovaný v jeho neprospech. V každom zápase má každý tím nárok na jeden time-out.

V základnej časti za výhru v riadnom hracom čase získa tím 3 body, za výhru po samostatných nájazdoch 2, za prehru po nájazdoch 1 a za prehru v riadnom hracom čase 0 bodov. Ak po odohraní všetkých zápasov majú tímy na svojom konte rovnaký počet bodov, o konečnom poradí rozhoduje:
1. počet bodov získaných vo vzájomnom zápase
2. celkové skóre
3. celkový počet strelených gólov
4. žreb

Do vyraďovacej časti súťaže postupujú všetci účastníci. Víťaz základnej časti postupuje priamo do semifinále, ostatní hrajú štvrťfinále (2-7, 3-6, 4-5). Porazený zo štvrťfinále, ktorý bol z trojice porazených v tabuľke po základnej časti najnižšie, končí na 7. mieste, zvyšní dvaja hrajú o 5. miesto. Víťazi semifinále hrajú o 1. miesto, porazení o 3. miesto.

Hráči

V priebehu súťaže je možné súpisku ľubovoľne dopĺňať. Vo vyraďovacej časti môžu nastúpiť len tí hráči, ktorí odohrali aspoň jeden zápas základnej časti! Jeden hráč môže nastúpiť len za jedno družstvo. Hosťovanie (požičanie si hráča, napr. pri nedostatočnom počte vlastných hráčov) je možné, len ak s ním súhlasí súper.

Vylúčenie hráča

ČK1 vedie automaticky k vylúčeniu do konca zápasu, ČK2 znamená stop na nasledujúci zápas a ČK3 znamená stop na dva nasledujúce zápasy. Hráč, ktorý dostane červenú kartu, musí opustiť hraciu plochu a odísť do šatne. Nemôže sa zdržovať pri striedačkách, pri zapisovateľskom stolíku ani v hľadisku.

Ocenenia

Všetky tímy získajú diplomy, prvé tri tímy z vyraďovacej časti medaily a víťaz získa pohár. Ocenený bude najlepší strelec súťaže a najlepší hráč z každého tímu. Ocenenia budú odovzdané bezprostredne po skončení finálového zápasu.

Prihlásené tímy

č. tím mesto (krajina)
1. Lunatic Zebras Dolný Kubín
2. All Stars Dolný Kubín
3. Hornets Dolný Kubín
4. Pupkáči Podbiel
5. The Last of Us Dolný Kubín
6. Jokers Žilina
7. FBK Lokca Lokca

Novinky z Facebooku

16/07/18

Priatelia, v sobotu sa budú diať veci! Naživo vyžrebujeme víťaza našej poslednej facebookovej súťaže a hlavne, rozdelíme prihlásené tímy do skupín. V sobotu buďte naladení!
Momentálne je prihlásených 18 super tímov, máme plno nováčikov a my sa už veľmi tešíme. Ešte stále je možnosť prihlásiť sa, ale do uzávierky sú to naozaj už len hodiny, neváhajte!

piatkový welcome drink - sobotný obed - nedeľné raňajky - energetický balíček - voľný vstup a zľavy na florbalovej párty - zľava na jazdu lanovkou na Kubínskej holi - toto všetko má každý hráč v cene náramku

množstvo zápasov (každý tím má garantované 4 zápasy), súťaž v presnosti streľby, súťaž v samostatných nájazdoch, grilované špeciality, florbalová párty

Priatelia, takýto nabitý Rulers tu ešte nebol. Posledné 4 dni na prihlásenie.
... Zobraziť viacZobraziť menej

10/07/18

Kamaráti, termín uzávierky tímov (a štartovného!) na Rulers Summer Open je o 10 dní. Už naozaj nie je na čo čakať. ... Zobraziť viacZobraziť menej

04/07/18

Priatelia, už len niečo viac ako dva týždne ostáva do uzávierky prihlášok a do posledného termínu na úhradu štartovného na Rulers Summer Open. Neváhajte, nečakajte, nevajatajte!
Welcome drink, sobotný obed, nedeľné raňajky, zľava na lanovku na Kubínskej v cene náramku.
Veľa florbalu, súťaž v presnosti streľby, v samostatných nájazdoch, súťaž o barového šampióna, florbalová párty.
Originálne medaily, poháre a prize money.

No a pred letným Rulersom tu máme pre vás jednu z posledných súťaží o odznak a drink v rulersáckom bufete s (bývalým?) reprezentatom Lašťom: Tipnite si víťaza Majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku. Pozor, platia iba tipy, ktoré boli v komente zverejnené pred výkopom prvého štvrťfinálového stretnutia (6. júl, 16.00, URU - FRA).
... Zobraziť viacZobraziť menej

25/06/18

Kamoškovia, toto z Facebooku určite poznáte. Takže do komentárov píšte výsledok (nie postup riešenia, prosím). Zo správnych odpovedí vyžrebujeme víťaza tradičnej odmeny - odznačika a drinku s Lašťom v rulersáckom bufete. ... Zobraziť viacZobraziť menej